ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÉ MATERIÁLY

PRŮZKUM TRHU & VÝBĚR

Náš přístup k výběru stavebních materiálů spočívá v tom, že jdeme do hloubky problematiky a hlavně nedůvěřujeme nikomu. V žádném případě neříkáme, že se neřídíme znalostmi a zkušenostmi ostatních, ale při provádění našeho výzkumu jsme zjistili, že prohlášení jsou často zavádějící a někdy zcela nesprávná.

V EU zatím nejsou jednotné předpisy, kteréby stanovily limity pro škodlivé látky ve výrobcích a materiálech (VOC). Ve výrobcích nejsou jednotlivé látky izolovaně, ale většinou ve směsích, existuje vzájemné spolupůsobení, které má mnohdy mnohem závažnější účinek nejen na lidský organismus. Proto je extrémně důležité nezapomínat na nezávadnost materiálů při výběru produktů do našeho domova, kterými se obklopujeme každý den, často po celý život.

KVALITA JE V CENĚ

A NE ZA PŘÍPLATEK

Vybrali jsme jen ty nejlepší materiály, abyste si mohli život v ecokit domě opravdu vychutnat. Všechny materiály jsou přírodní, odolné a trvanlivé – doslova investice, kterou uděláte jen jednou za život.

designs and floorplans of ecokit in 3D models on the table
ecokit house visualization in the forest with the friends and the fire

90% ČASU TRÁVÍME

UVNITŘ BUDOV

Až 90 % času trávíme ve vnitřních prostorech bez dostatku denního světla a čerstvého vzduchu. Většinou si to neuvědovujeme, ale nekvalitní vnitřní prostředí má negativní vliv na naše zdraví a pocit pohody.

Ze stavebních výrobků a materiálů se mohou uvolňovat emise (páry chemických látek), které ohrožují lidské zdraví. Proto v domech ecokit používáme jen nezávadné materiály.

ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÉ MATERIÁLY

Přečtěte si více o materiálech, které používáme nebo doporučujeme, na našem blogu...

Případová studie

Případová studie: Jindabyne, Austrálie

Společnost ecokit byla vybrána, aby navrhla, vyrobila a dodala dvě kabiny pro ekoturistické ubytování v souladu s hodnotami ekologické farmy. Hlavními kritérii pro klienta byla…
high quality homes
K zamyšlení

Výhody prefabrikace komponentové modulární konstrukce

Prefabrikace v procesu stavby rodinných domů není žádná novinka. Vždy, když lidé hledali nové útočiště, snažili se přijít na způsob, jak to udělat ještě lépe…
the do and don'ts of building a house
Pojďme probrat...

15 kroků k vybudování skvělého domu

Pokud uvažujete o vybudování vlastního domu svépomocí a záleží Vám na kvalitě, níže najdete shrnuto to, co považujeme za 15 základních kroků, které byste měli…
Případová studie
Případová studie: Marysville, Austrálie
construction project budget
Návody & Manuály
Chystáte se stavět dům? Buďte připraveni!
ecokit ADVENTURE
Případová studie
Případová studie: Experimentální budova, UCEEB ČVUT
dům nebo pozemek - jak to vidí ecokit
K zamyšlení
Co řešit dříve? Dům nebo pozemek?

DOST POVÍDÁNÍ,

Pojďme společně začít vás projekt.