Žádná překvapení, opravdová kvalita

Ecokit je výrobcem vysoce efektivního konstrukčního systému pro stavbu domů. Domy využívající náš systém ecokit, jsou dokončeny přibližně o 60 % rychleji ve srovnání s tradičními stavebními metodami.

Naše stěnové, střešní a podlahové panely mají vynikající tepelné vlastnosti s hodnotou R-value (tepelný odpor) blízkou 7.

Konstrukční systém ecokit je jednoduchý. Není nutné žádné zvedání těžkých dílů ani pronájem jeřábů či jiné těžké techniky. Většinu komponentů totiž zvládne bezpečně zvednout několik pracovníků.

Eliminujeme složitost typické stavby tím, že nabízíme naše poznatky ze studia nových materiálů a technologií, možnosti rychlého výpočtu finální ceny a možnosti rychlého postavení.

Každý dobrý příběh musí nějak začít

Ecokit se zrodil v hlavě české cestovatelky žijící v Austrálii.  Frustrace z nesrovnatelné kvality bydlení s rodnou Českou republikou přinesla nápad vzdělat australský trh a využít českého zázemí. To začalo v roce 2015 jako nápad na jednoduchou, kompaktní strukturu, která by byla pohodlná, dobře izolovaná a postavená z netoxických materiálů. Původně nebylo v plánu zakládat firmu, vyvíjet systém a už vůbec ne stavět domy. Zakladatelka ecokitu, Kamila, prostě jen chtěla žít v Austrálii v pohodlí, na které jsme zvyklí v ČR.

Koncept malého kvalitního DIY (postav-si-sám) eko domu se zrodil jako alternativní řešení obydlí, které by mohl snadno postavit nezkušený majitel – stavitel svépomocí s nižším rozpočtem oproti standardnímu australskému domovu.

Během plánovací a projektové fáze bylo rozhodující několik kritérií: jednoduchost konstrukce, materiály a cenová dostupnost. Další zaměření bylo na funkčnost a způsob, jakým se dům měl přizpůsobit různým fázím života obyvatel.

Vždy se to zdá nemožné… Dokud to není hotové

Po uvolnění konceptu ecokitu do virtuální sítě jsme obdrželi mnoho pozitivní zpětné vazby. Spolupráce s komunitou nás povzbudila k dalšímu rozvoji.

Nedostatek znalostí o moderních technologiích pro výrobu domů v Austrálii a rozsáhlejší zavádění prefabrikovaných, modulárních staveb a pokročilých materiálů, jako je např. moderní lepené dřevo v Evropě, inspirovalo Kamilu, aby začala hledat partnerskou společnost, která by jí pomohla s designem stavebnice pro stavbu moderních, energeticky účinných, zdravých a udržitelných domů. Začala tedy hledat v rodné České Republice.

Tým spolupracoval na modulární konstrukci ecokitu s architekty v Austrálii a oslovil českou firmu Vesper Frames, jejíž základními hodnotami jsou inovace, kvalita a koncept jednoduché montáže z prefabrikovaných dílů kvalitně vyrobených v prostředí profesionálně vybavených hal.

My jsme začali, vy nám pomozte to dokončit

První dům ecokit se konečně začal stavět v polovině roku 2018. Jsme nadšení a hrdí na to, čeho jsme dosáhli, a těšíme se, že budeme i nadále poskytovat kvalitní domy, které spojují koncept komfortu a útulnosti s funkčností moderního zařízení. A v neposlední řadě také ekologické, elegantní domovy pro lidi, kteří to potřebují a ocení.

Těšíme se na vaši zpětnou vazbu, radu a konstruktivní kritiku. Snažíme se totiž změnit způsob, jakým lidé přemýšlí o svých domech tím, že nabízíme domy, které obohacují a zjednodušují naše životy.

Připojte se k nám při navrhování nové budoucnosti s kvalitními, energeticky účinnými, pohodlnými a zdravými domy, které inspirují a nezatěžují naši planetu.

Tým ecokit

Ecokit je především příběhem talentovaných a pracovitých lidí, kteří se scházejí a pracují na společné vizi. Snažíme se nejen navrhnout nejlepší produkt, ale také vytvořit skvělou společnost. Vytvořili jsme komunitu, která sdílí více než jen pracovní projekty, protože naplnění každého z nás je pro nás nezbytné a kreativita nevzniká vždy u stolu.

Kamila Novotna

Zakladatelka

Pavla Novotna

Spolumajitelka

Anna Callan

Zákaznický servis

Jay Holtham

Grafický designer