Není náhodou, že jsme navrhli domy ecokit tak, aby rostly rychle. Pokud jste někdy stavěli z betonových desek nebo patek, tak víte, že je to časově dost náročná práce. A tak jsme se rozhodli najít lepší způsob i pro základy: “Žádné kopání, žádný beton a žádné čekání, až bude dům hotový!”

Našli jsme trvale udržitelnou, cenově efektivní alternativu k tradičním základům: Všemocný zemní vrut!

Instalace zemních vrutů je rychlý proces, bez vibrací a jen s mírným zatížením přírody a stejně snadno se kdykoli provádí i demontáž. Vruty mají také minimální dopad na životní prostředí – jsou z více než 75% z recyklované oceli.

Bezpečné, pevné a nekomplikované. Jednoduše našroubujete vrut do země, umístíte do něj pilíř nebo sloupek, utáhnete a je to!

Pojďme žít „na vysoké noze“, abychom snížili stopy na životním prostředí

Když potřebujete postavit dům na svahu, můžete konstrukci zvednout nad přírodní terén – tím minimalizujete dopad na životní prostředí.

Inovativní řešení základů pomocí zemních vrutů redukuje odpade, emise CO2 a celkový dopad na životní prostředí. Použité materiály snižují uhlíkové emise, produkci šedé energie a skleníkový efekt.

Zemní vruty, které doporučujeme, mají oproti tradičním metodám betonování významné výhody. Je to revoluční inovace v moderní konstrukci základů – zemní vrut zjednodušuje plánování a průběh celé výstavby. Budova je tak bezpečnější, rychleji postavená a cenově dostupnější. A kromě toho všeho je i ekonomicky a environmentálně přínosná.

Základy ze zemních vrutů plně nahradí kopání a betonování a navíc při instalaci minimálně naruší staveniště. A protože zemní vrut nepotřebuje žádné zemní práce ani lití betonu, sníží se tím náklady na dopravu a logistiku.

Struktura půdy a vegetace zůstane z velké části nedotčená a otevřená, takže základy můžete později čistě odstranit.

Výhody zemního vrutu

  • Flexibilní a efektivní: zemní vrut můžete použít jako základ pro celou řadu stabilních i přenosných pozemních zařízení.
  • Nepřekonatelná rychlost doby výstavby s maximální přesností: zemní vrut se instaluje několika různými pomůckami a nástroji. Zajede do země v určeném bodě během několika minut.
  • Inovace bez betonu: žádné kopání, bagrování, zvlhčování nebo vytvrzování. Vyhnete se tak zbytečnému čekání a protahování.
  • Osvědčená technologie: zemní vrut se používá napříč Evropou přes 10 let. Je na něj záruka 20 let a úspěšně prošel testem 30leté životnosti v zemi s celkovou životaschopností až 50 let.

Zemní vrut není součástí domu ecokit – někdo může preferovat betonovou desku nebo betonové patky. My však doporučujeme používat zemní vruty na ktéré Vám u našich partnerů rádi zajistíme výhodnou cenu.

Instalace zemních vrutů je velmi závislá na typu půdy na vašem pozemku, proto se musí nejprve provést test půdy, abychom zjistili, jestli jsou vruty to pravé řešení pro Váš projekt.

Zemní vrut je jeden ze základních doplňkových balíčků domů ecokit.

Dejte nám vědět, co na tuto inovativní alternativu betonových patek říkáte.

Leave a Reply