6 jednoduchých kroků k vašemu vysněnému domovu

Náš jednoduchý proces zahrnuje všechny fáze potřebné pro vytvoření nového domova – návrh, výběr a stavbu během několika týdnů.

1
OBJEVOVÁNÍ

1-2 týdny
ZDARMA

2
SPECIFIKACE

2 týdny
30 000 Kč

3
NÁVRH A DOKUMENTACE

4 týdny
od 50 000 Kč

4
VÝROBA

8 týdnů
30 % ceny kitu

5
DOPRAVA

1 týden
40 % ceny kitu

6
DORUČENÍ A VÝSTAVBA

30 % ceny kitu

Poznámka: Některé fáze se mohou překrývat.

1. FÁZE OBJEVOVÁNÍ

Pojďme si povídat!

Celá cesta k vašemu novému domovu začne úvodní schůzkou, na které nám řeknete všechno o svém vysněném domově. My vám díky tomu můžeme dát všechny důležité informace a provést vás všemi kroky, které budou následovat.

Budeme mluvit o pohodových věcech – co si přejete, jaký styl vám vyhovuje nebo co se vám líbí a nelíbí. Samozřejmě se nevyhneme ani vážným tématům – rozpočtu, harmonogramu a projektovým cílům. Po schůzce můžeme začít s návrhy a plánováním nápadů pro dům.

Na konci této fáze vám předložíme nabídku s přehledem všech kroků nutných k dokončení projektu. Tyto kroky budou poté v dalších fázích podrobně specifikovány vámi a naším architektem. Také vás budeme podrobně informovat o procesu získání stavebního povolení / ohlášení stavby a vysvětlíme vám všechny poplatky s tím spojené.

Pokud máte dotazy nebo si o tom chcete nezávazně popovídat, nebojte se nás kontaktovat nebo si rovnou domluvme schůzku.

2. FÁZE HODNOCENÍ

Co, kde a jak?

Jakmile schválíte naši nabídku a podepíšete smlouvu o návrhu domu, můžeme se posunout do hodnotící fáze. Během ní od nás dostanete všechny dokumenty, které budete potřebovat při žádání o povolení či ohlášení stavby.

Začneme tím, že nám řeknete více o sobě a svém způsobu života, abychom mohli vytvořit ta nejlepší možná řešení pro vás a vaši rodinu. Není to něco, co děláte každý den. Je to možnost vytvořit si vlastní domov. Chceme ho navrhnout tak, aby splynul s vaším každodenním životem.

Jako první krok posbíráme všechny informace o lokalitě – územní plán, analýza radonového indexu a další analýzy půdy, rozmístění stromů a další vegetace, analýza potřebných přípravných prací na pozemku, topografie pozemku, dokumentace přípojek na kanalizaci, vodu, plyn a elektřinu, charakteristiku sousedních oblastí, orientaci slunce apod. Potom si projdeme všechny vaše odpovědi na naše otázky o tom, jak bydlíte a jak byste bydlet chtěli.

3. FÁZE NÁVRHU A DOKUMENTACE

Vaše vize se probouzí k životu...

Proces zahájíme spoustou otázek a schůzek, abychom prodiskutovali vaše cíle a nápady na design vašeho nového domova. Zabrousíme i do těch nejmenších detailů.

Vypracujeme plány půdorysů, teras a venkovního prostředí, všechny detaily, abychom získali ucelený pohled na charakteristiku projektu a mohli tak poskytnout až 2 revize návrhů. Předložíme vám také virtuální model vašeho nového domova, takže si ho můžete projít díky virtuální realitě a 3D brýlím, a zkontrolovat, jak se v něm budete cítit ještě před tím, než bude stát.

Na základě námi vytvořených a vámi schválených výkresů vytvoříme soubor výkresů a specifikací s rozsahem práce. Tyto dokumenty budou posléze sloužit jako podklad pro projektovou dokumentaci jak pro žádost pro stavební povolení/ohlášení stavby, tak i pro následnou výstavbu domu.

Na konci této fáze obdržíte všechny dokumenty, které budete potřebovat pro stavební povolení/ohlášení stavby. 

Během této fáze s vámi budeme spolupracovat tak, aby design přesně odpovídal vašim představám a snům. Záleží jen na vás, jak se do procesu zapojíte. Uvítáme jakoukoliv vaši spolupráci při vytváření návrhu domu.

4. FÁZE VÝROBY

Dejte si nohy nahoru. Teď pracujeme my

Jakmile stavební výkresy dokončíme a připravíme k žádosti o stavební povolení, je na čase schválit nabídku, podepsat smlouvu o dodání kitu / domu na klíč a zaplatit první zálohu. Jakékoli požadavky na změny po podepsání smlouvy musíme řešit jako žádosti o změny a ošetříme je dodatkem ke smlouvě. Život je nepředvídatelný, takže když bude třeba, lze ve smlouvě cokoli dospecifikovat. 

Zároveň připravíme všechny detaily pro naše kolegy ve výrobě a montáži, abychom měli jistotu, že vše půjde podle plánu. V naší továrně zatím začneme vyrábět díly pro váš nový ecokit domov. Průběžně vás budeme informovat a posílat fotky, jak váš nový domov vyrábíme.

Také vám pošleme návod, jak postavit ecokit krok za krokem (pokud stavíte svépomocí) a těsně před dokončením i fakturu na druhou část zálohy.

Mezitím může stavitel, kterého jste si vybrali, zahájit práce – připravit základy, služby a terénní úpravy a výrazně ztenčit časový rámec pro váš projekt.

5. FÁZE DORUČENÍ

Váš nový domov je na cestě

Jakmile přijde druhá platba, obratem pošleme prefabrikované komponenty na místo výstavby.

Jak bude dům na místě, zkoordinujeme vykládku a můžeme přejít k další fázi – montáži!

6. FÁZE DORUČENÍ A VÝSTAVBY

Už jen pár týdnů a bydlíte!

Poslední platbu zaplatíte při dodání. Jakmile bude souprava vyložená, vy nebo váš stavitel se můžete pustit do stavby.

Montáž se odvíjí od součástek, které jste si pro svůj domov vybrali. Je to ale nejrychlejší část celého procesu. Díky našemu flexibilnímu konstrukčnímu systému budete pro konečnou montáž potřebovat minimální množství prostředků.

Máme pro vás tři různé způsoby, jak dům ecokit postavit:

1) Jestli jste šikovný kutil, můžete si projít krátký kurz, který vás provede sestavením soustavy. Poskytneme vám veškerou potřebnou dokumentaci a nástroje, které vás provedou krok po kroku tak, abyste úspěšně dokončili svůj projekt.

2) Jestli chcete najmout místního stavitele, můžeme vám nabídnout služby zkušeného supervizora, který ho vším provede.

3) A pokud vám úplně nejlépe vyhovuje dům na klíč, není to pro nás žádný problém! Máte ho mít!

Doufáme, že si cestu ke svému novému domovu ecokit užijete stejně jako my. Chceme překonat vaše očekávání a zajistit, abyste si celý proces užili a zahnali ty nejdivočejší sny, které jste možná měli po vyslechnutí historek o stavbě domů od svých přátel a známých.

Pojďme se pustit do vašeho projektu!

Ecokit vám umožňuje vytvořit domov bez kompromisů. Takový, který vyzařuje otisk vaší osobnosti. Domov s materiály a doplňky, jaké jsou vám nejbližší a nejmilejší.

Ukažte mi jak