Jsem si jistá, že každý člověk na světě by měl na tuto otázku zcela originální odpověď. Vše závisí na tom, kde žijete, jak jste stará/ý, jaké jsou okolnosti vašeho života.

Svoboda je pojem, který je obtížné definovat.

Znamená to různé věci pro různé lidi a

v různých souvislostech nabývá různých významů.

V dnešní době si neuvědomujeme naši svobodu a ztrácíme ji. Nežijeme ve válce zasažené zemi. Nemusíme každý den pracovat na polích, abychom pěstovali své vlastní jídlo. Přesto máme stále méně času na to, abychom se věnovali věcem, na kterých nám záleží. A když říkám věci, myslím tím více času stráveného s našimi rodinami, dětmi a partnery, více času stráveného děláním činností, které nás baví, a přináší nám radost ze života.

freedom

Většina z nás se utápí v životě, kde trávíme v lepším případě pouze 8 hodin denně, 5 dnů v týdnu, v práci, která nás nebaví. A další hodiny trávíme přejezdy tam a zpět. Kvůli únavě a ztrátě hodnot, nemáme čas přečíst si knihu, která by mohla obohatit naši mysl. Radši upřednostňujeme pohled na televizní obrazovky, z nichž jsou na nás sypány nekvalitní pořady, které pohlcují náš drahocenný čas. Nebo ještě v horším případě, končíme u prohlížení profilů našich „přátel“ ze sociálních sítí a hltáme jejich falešné příspěvky s úžasnými obrázky z jejich „vzrušujícího“ života.

Jak se to stalo, že většina z nás ztratila pravý smysl života? Společnost nás konzumuje a hodiny tikají. Kdy se probudíme a uvědomíme si, že jsme promarnili naše životy? Proč se cítíme lépe když jen žijeme svůj každodenní život bez přemýslení o smyslu? Tento druh nevědomého života nám nepřináší svobodu; dělá z nás otroka světa kolem nás, žijícího život na autopilota bez přemýšlení.

Tak proč se teď nezastavíme a nezměníme život za lepší? Pojďme se probudit, přestat žít život zombie a začít si užívat zbytek, který máme! Protože být sám sebou je to, o čem je svoboda!

Podívejte se níže na inspirativní video od Garyho Turka: Look Up!

Pavla

Pavla

Propojení technologií, jež byly mým nadšením od dětství, se zdravým životním stylem, je velkou výzvou. A být součástí malého týmu budujícího novou společnost je něco, o čem jsem dlouho snila. Na ecokitu mám jedinečnou možnost spojit vše dohromady. Po mnoha letech věnovaných velkým IT projektům v mezinárodních technologických a farmaceutických korporacích mám nyní příležitost dělat něco opravdu smysluplného.

Napsat komentář